خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
اعتراض مردم به حرکت صدا و سیما
شيوه تلويزيون در انتشار خبر مربوط به سخنراني ديروز رئيس‌جمهور در مجلس شوراي اسلامي و اعتراضات نمايندگان مجلس به اظهارات احمدي نژاد موجب اعتراض بسياري از مردم شد.
2 0
به گزارش مشرق، روزنامه جمهوری اسلامی در ویژه های خود نوشت:

حاشیه ای از انتشار خبر مربوط به سخنراني احمدی نژاد در مجلس
شيوه تلويزيون در انتشار خبر مربوط به سخنراني ديروز رئيس‌جمهور در مجلس شوراي اسلامي و اعتراضات نمايندگان مجلس به اظهارات احمدي نژاد موجب اعتراض بسياري از مردم شد. مردم مي‌گويند چرا تلويزيون از اعتراض نمايندگان به عدم حضور رئيس‌جمهور براي شنيدن سخنان نمايندگان مجلس چيزي منتشر نكرد؟ چرا از سخنان نمايندگان فقط يك جمله آنهم از قسمتي كه مربوط به تعارفات بود را پخش كرد؟ و چرا از مسائل مربوط به تخلفات دولت از عمل به وظايف قانوني كه وجه مشترك اعتراضات نمايندگان مجلس به سخنان رئيس‌جمهور بود چيزي نگفت؟ رسانه ملي با اين روش، اعتماد مردم را از دست مي‌دهد.

مردم فرخ شهر خواستار ارتقاء این شهر به بخش شدند
جمع كثيري از مردم فرخ شهر در استان چهارمحال و بختياري با اجتماع در مقابل استانداري اين استان خواستار ارتقاء اين شهر به بخش شدند. تعدادي از اجتماع كنندگان در گفتگو با خبرنگار روزنامه جمهوري اسلامي با اشاره به پيگيريهاي چندين ساله مردم فرخ شهر و همچنين دارا بودن شرايط لازم براي ارتقاء اين شهر قديمي به بخش، از بي‌توجهي مسئولين ذيربط به خواسته بحق مردم اين شهر انتقاد نمودند. اين اجتماع كه ساعتها ادامه داشت پس از برپايي نماز جماعت ظهر پايان يافت.

هشدار رهبر صهيونيست‌هاي فرانسه
رهبر صهيونيست‌هاي فرانسه نسبت به افزايش اقدامات ضد صهيونيستي در فرانسه هشدار داد. به گزارش خبرگزاري قدس (قدسنا) بنقل از خبرگزاري سي اف سي اي، ريچارد پراسكوير رهبر يهوديان فرانسه در كنفرانس ملي سالانه در پاريس گفت: صهيونيست ستيزي تاريخ يهوديان فرانسه را نابود مي‌كنند. وي افزود: تا چندي پيش فكر احياي صهيونيست ستيزي در فرانسه بي‌معني و پوچ بود ولي اكنون فرق كرده است و هم اكنون صهيونيست ستيزي شكل گرفته است كه ما را ياد ايام يهودي ستيزي قديم مي‌اندازد. رهبر صهيونيستهاي فرانسه با اشاره به ماجراي مدرسه تولوز كه منجر به كشته شدن چهار يهودي شد آنرا دليلي روشن براي افزايش اقدامات ضد صهيونيستي عليه يهوديان در فرانسه دانست.

واحد امنيت اتحاديه يهوديان فرانسه (SPC.I) نيز گزارش داد در هشت ماهه آغازين سال گذشته ميلادي 386 مورد اقدامات "ضد صهيونيستي" در اين كشور گزارش داده شده است كه نسبت به سال پيش از آن، 45درصد افزايش يافته است. چندي پيش نيز سازمان ضدافترا (ADL) بعد از بررسي ده كشور اروپايي هشدار داده بود: "احساسات ضد صهيونيستي در سطح بسيار نگران كننده‌اي بالاست". ابراهام فاكسمن مدير ملي اين اتحاديه اعلام كرده بود: اين بررسي نگران كننده است و نشان دهنده اين واقعيت است كه احساسات ضد صهيونيستي در سطح بسيار بالايي در اين قاره رشد كرده است. درفرانسه 500 هزار يهودي زندگي مي‌كنند.

منبع خبر: خبرگزاری مشرق