خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
آمریکا از نمایش تبلیغاتی نتانیاهو علیه ایران استقبال کرد
آمریکا از نمایش تبلیغاتی نتانیاهو علیه ایران استقبال کرد
2 0

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، همانطور که انتظار می‌رفت، نمایش تبلیغاتی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران با استقبال کاخ سفید مواجه شد.

سخنگوی کاخ سفید دوشنبه شب (بامداد سه‌شنبه به وقت تهران) با صدور بیانیه‌ای ایران را به «داشتن برنامه مخفی ساخت سلاح هسته‌ای» متهم کرده و گفت واشنگتن اطلاعات منتشر شده توسط نتانیاهو را به دقت بررسی می‌کند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «ایالات متحده از اطلاعاتی که به تازگی توسط اسرائیل منتشر شد، مطلع است و به بررسی دقیق آن‌ها ادامه می‌دهد. این اطلاعات جزئیات جدید و دقیقی درباره تلاش‌های ایران برای ساخت تسلیحات هسته‌ای قابل حمل توسط موشک، ارائه می‌کند.»

نتانیاهو دیروز پس از ساعت‌ها جنجال رسانه‌ای درباره انتشار «اسناد دراماتیک» درباره برنامه هسته‌ای ایران، اطلاعات ادعایی‌ای را منتشر کرد که پیش از این در جریان پرونده مختومه‌شده ابعاد احتمالی نظامی از سوی آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای مورد بررسی قرار گرفته بود.

«اولی هاینونن» مسئول سابق بخش پادمان آژانس در واکنش به نشست خبری نتانیاهو این اطلاعات را قدیمی خواند و به روزنامه «گاردین» گفت: «تعداد زیادی عکس دیدم که قبلا هم دیده بودم... برخی از عکس‌هایی که دیدم را قبلا در نشست فوریه سال ۲۰۰۸ ارائه کرده بودم.»

انتهای پیام/ق

منبع خبر: خبرگزاری فارس