خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
کشف 14 میلیاردی کالای قاچاق در مازندران
جانشین فرمانده انتظامی مازندران از کشف 14 میلیارد و 594 میلیون ریالی کالای قاچاق در فروردین امسال در استان خبر داد.
2 0

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سرهنگ مهراب ریاحی افزود: در راستای مقابله بی امان با قاچاق کالا و ارز در استان و در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و حمایت از تولیدات داخلی، این فرماندهی با استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات، طرح های مقابله با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار قرار داده است.

وی گفت: طرح سراسري مبارزه با قاچاق کالا وارز با اولويت کالاهای گمرکی، دخانی، ترانزيتی و فرآورده های شیلاتی، کالاهای تعزیراتی با هدف ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم در فروردین ماه سال جاری در سطح استان به مرحله اجرا درآمد.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران افزود: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این فرماندهی با همکاری دیگر عوامل انتظامی استان با حساسيت، پيگيری و رصد قاچاقچيان و در راستای ماموريت های محوله، با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، انبارها و محل دپو کالای قاچاق را شناسایی کردند.

سرهنگ ریاحی با اشاره به انهدام یک باند تهیه و توزیع کالای قاچاق، گفت: کشف 72 هزار نخ سیگار قاچاق، انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، 858 ثوب البسه نامتعارف و قاچاق، انواع مواد غذایی، 10تن چوب آلات جنگلی قاچاق، فرآوردهای شیلاتی، مواد محترقه، لوازم برقی و ابراز و یراق قاچاق از جمله کشفیات کالای قاچاق طی این مدت بوده است.

جانشین فرمانده انتظامی مازندران ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق را بیش از14 میلیارد و 594 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: یک باند قاچاق کالا شناسایی و 197 فقره پرونده در ارتباط با قاچاق کالا تشکیل و تحویل مرجع قضائی شد و در این ارتباط 136 متهم به قاچاق کالا شناسایی و دستگیر شدند.

ریاحی با تاکید بر استمرار طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز، از فعالیت گسترده قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان با همکاری همه عوامل انتظامی و امنیتی استان خبر داد و گفت: نقش مردم و دستگاه های دولتی و غیردولتی در همکاری با پلیس برای مقابله با قاچاق کالا، نقش سازنده ای است.

عدم خرید کالای بی کیفیت خارجی قاچاق در بازار و حمایت از تولیدات داخلی را در پیشگیری از قاچاق کالا مهم دانست و تاکید کرد: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نیاز به عزم همگانی دارد.

انتهای پیام/ع

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان