خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
کشف ۱۱۳ میلیاردی کالای قاچاق در مازندران
۱۱۳ میلیارد و ۵۷۷ میلیون ریال انواع کالای قاچاق سه ماهه نخست امسال در مازندران کشف شد.
3 0

سرهنگ ذبیح الله پهلوانی رئیس پلیس آگاهی مازندران  در گفتگو با  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری  ، از انهدام سه باند قاچاق کالا در استان مازندران در سه ماهه اول امسال خبر داد و گفت: به منظور مقابله با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولیدات ملی طرح‌های مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح استان به اجرا در آمد.

وی افزود: در این راستا ۴۲۴ هزار و ۹۲۰ نخ سیگار خارجی قاچاق،۳۰۸ ثوب پارچه، ۹ دستگاه موتورسیکلت، ۱۳ دستگاه لوازم برقی و ۱۴۸ دستگاه کولر خارجی قاچاق در سه ماهه اول امسال از قاچاقچیان کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی مازندران از کشف ۲۰ هزار و ۹۸۰ قلم لوازم آرایش  ۵۴ هزار عدد ماده محترقه، ۴۴ تن چوب جنگلی قاچاق و ۱۲۳ کیلو ماهی خاویاری در این استان خبر داد.

سرهنگ پهلوانی کشف ۲۵ تن آرد قاچاق و ۲۰ هزار عدد انواع قرص‌های روانگردان و داروی غیر مجاز را از دیگر موفقیت‌های این طرح‌ها برشمرد و گفت: قاچاق کالا تخریب زیر بنای اقتصاد کشور و نادیده گرفتن حق نسل فردا برای رشد و بالندگی است.

وی افزود: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی و تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالا‌های کشور‌های خارجی است.

وی از مردم خواست برای حمایت از تولید ملی و اشتغتل جوانان جامعه با نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز و هرگونه مسائل امنیتی همکاری کرده و هرگونه اطلاعات واخباری را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

انتهای پیام/آ

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان