خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
ترامپ کشورهای عرب خلیج‌فارس را به اتحاد فراخواند!
طی گفت‌وگوی تلفنی با پادشاه سعودی؛ رئیس‌جمهوری آمریکا ساعاتی پس از اعلام جانبداری از حمله‌های دیپلماتیک و اقتصادی برخی کشورهای عربی علیه قطر، خواستار وحدت کشورهای عرب خلیج‌فارس شد.
4 0

رئیس‌جمهوری آمریکا ساعاتی پس از اعلام جانبداری از حمله‌های دیپلماتیک و اقتصادی برخی کشورهای عربی علیه قطر، خواستار وحدت کشورهای عرب خلیج‌فارس شد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، سه‌شنبه‌شب در تماسی با «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی، خواستار وحدت کشورهای عرب خلیج‌فارس شده است.

یک مقام آمریکایی در این‌باره گفت: «پیام او این بود که برای نبرد با ایدئولوژی افراط‌گرایی و تامین مالی تروریسم باید اتحاد وجود داشته باشد.»

در حالی‌که ترامپ ساعاتی پیش از این گفت‌وگوی تلفنی، گفته بود که اقدامات عربستان برای منزوی کردن قطر «شروع پایان وحشت تروریسم» است.

ترامپ در توییتی دیگر نوشته بود: «در سفر اخیرم به خاورمیانه اعلام کردم که دیگر نباید امکان تامین مالی ایدئولوژی رادیکال وجود داشته باشد. (پس از آن) رهبران (منطقه) انگشت اتهام را متوجه قطر کردند. حالا ببینید!»

چندین کشور عربی، دوشنبه روابط دیپلماتیک و همچنین تردد با قطر را قطع کردند.

امیر کویت برای حل این اختلاف پادرمیانی کرده است و رئیس‌جمهور ترکیه هم پیشنهاد کمک داده و گفته انزوا و تحریم این بحران را حل نخواهد کرد.

این اختلاف بر بهای نفت اثر گذاشته، به صنعت سفر و کشتیرانی در منطقه آسیب رسانده و باعث کمبود مواد غذایی در فروشگاه های قطر شده است.

منبع خبر: ایلنا