خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
«باکو» میزبان نشست سه‌جانبه وزرای خارجه ترکمنستان، ترکیه و آذربایجان
نشست سه‌جانبه وزرای امور خارجه ترکمنستان، آذربایجان و ترکیه هفته آینده در «باکو» پایتخت آذربایجان برگزار می‌شود.
3 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، نشست سه‌جانبه وزرای امور خارجه ترکمنستان،آذربایجان و ترکیه در روزهای 18 الی 19 جولای در «باکو» برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، در این نشست «المار  محمد‌یاروف» وزیر خارجه آذربایجان، «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه و «رشید مرداف» وزیر امور خارجه ترکمنستان حضور خواهند یافت.

گسترش روابط و همکاری‌های همه جانبه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، حمل و نقل، ترانزیت کالا ، انرژی و نیز برخی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه طرفین از مهمترین موضوعات محوری نشست سه‌جانبه وزرای امور خارجه 3 کشور مذکور ترک زبان در باکو اعلام شده‌ است.

نخستین نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ترکمنستان،آذربایجان و ترکیه در ماه می سال 2014 میلادی در شهر باکو  و دومین نشست در بهمن ماه سال 93 در عشق‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار شد که در جریان آن برنامه همکاری برای سال‏‌های 2015 الی 2017 میلادی و نیز بیانیه مشترک دومین نشست سه‌‏جانبه وزرای امور خارجه این 3 کشور ترک زبان به امضا رسید.

ترکیه ،ترکمنستان و جمهوری آذربایجان با مساحت مشترک 1361.262 کیلومتر مربع و با جمیعت حدود 100 میلیون نفر از بزرگترین کشورهای ترک زبان منطقه و حوزه دریای خزر می‏‌باشند و سران این کشورها قصد دارند فصل جدیدی را در تعاملات منطقه‏‌ای ایجاد کنند.

انتهای پیام/ح

منبع خبر: خبرگزاری فارس