خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
ایجاد بخشی جدید در روابط ایران و اتحادیه اروپا /گسترش همکاری‌ها در بخش صنایع غذایی
فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی تهران با هیات تجاری کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتحادیه اروپا نشستی برگزار کردند تا به گفته نماینده این اتحادیه بخشی جدید در فعالیت‌های مشترک ایجاد شود.
3 0

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس فیل هوگان کمیسیونر کشاورزی اتحادیه اروپا امروز در نشست فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی تهران با هیات تجاری کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتحادیه اروپا گفت: من به نمایندگی از اتحادیه اروپا برای بازدید از ایران آمده ام و اتحادیه اروپا و ایران باید روابط تجاری بیشتری با هم داشته باشند.
وی با بیان اینکه ما به دنبال تحکیم بخشی به روابط ایران و اتحادیه اروپا هستیم گفت: 40 شرکت از 19 کشور اتحادیه اروپا در این همایش حاضرند که این شرکت ها ظرفیت های بسیار بالایی برای همکاری های تجاری دارند.
وی افزود: باید چارچوب خوب برای همکاری های مختلف بخصوص در بخش های صنایع غذایی و همچنین مسیرهای خوب برای همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا ایجاد شود و باید شرکت های اروپایی بتوانند نیاز مشتریان خود را بشناسند.
هوگان با بیان اینکه در بخش ایجاد زنجیره غذایی اتحادیه اروپا قوانین و مقررات دست و پاگیری دارد گفت: این اتحادیه با جمعیت بیش از 500 میلیون نفر از بالاترین سطح استاندارد و سخت گیری ها در بخش تولیدات صنایع غذایی برخوردار است.
وی افزود: ما در این جلسه می خواهیم بخش جدیدی را برای فعالیت ایران و اتحادیه اروپا فراهم کنیم و امیدوارم این جلسه فرصت های همکاری را فراهم کند.
هوگان با بیان اینکه اروپایی ها باید ظرفیت سرمایه گذاری را در ایران بشناسند گفت: همچنین لازم است شرکت های اروپایی قوانین و مقررات ایران را بشناسند و دو طرف به هم اعتماد داشته باشند.
وی با اشاره به صحبت های ظریف و نماینده اتخادیه اروپا در 16 اوریل که باید سطح ارتباطات بین اروپا و ایران افزایش یابد گفت: این گسترش همکاری ها بویژه در بخش صنایع غذایی می‌تواند باشد.
هوگان اظهار داشت: زمینه های خوبی برای ایجاد همکاری در بخش های لبنیات، گوشت، سبزیجات، شکلات و دانه های گیاهی با ایران وجود دارد.
وی افزود: ایران با وجود نیروهای جوان و تحصیلکرده که نیمی از جمعیت آن زیر 35 سال است می تواند مصرف کننده خوبی برای شرکت های اروپایی باشد.

انتهای پیام/آ

منبع خبر: خبرگزاری فارس