خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
مقتدی صدر: به خیابان ‌ها بیایید
2 0
شیعه آنلاین: حجة الإسلام و المسلمین سید "مقتدی صدر" رهبر جنبش صدر عراق که حدود یک هفته پیش مجددا به عراق بازگشت، از طرفدارانش دعوت کرد تا به خیابان ها بیایند و مردم را در تظاهرات اعتراض آمیز علیه فساد مالی دولت این کشور و نیز عدم خدمت رسانی به شهروندانی عراق از سوی دولت، یاری کنند.

رهبر جنبش صدر عراق همچنین از هموطنانش خواست تظاهراتی مسالمت آمیزی برگزار کنند و از جان و مال مردم محافظت کنند.

سید "مقتدی صدر" که روز گذشته در جلسه ای مشترک با حضور تمام مدیران دفاتر جنبش صدر در عراق سخن می گفت، در ادامه این درخواست خود از هوادارانش را مطرح نمود. این جلسه مشترک در شهر نجف اشرف برگزار شد.

گفتنی است در جریان اعتراضات و انقلاب های کشورهای عربی مختلف، مردم عراق نیز در اعتراض به وضع معیشتی و نبود خدمات مانند برق و آب شرب سالم و حتی کمبود سوخت مانند نفت، بنزین و گاز به خیابان ها آمده و تظاهرات کردند که در بعضی از مناطق منجر به درگیری با نیروهای امنیتی نیز شده است.

در همین راستا کارشناسان پیش بینی کرده اند با وارد شدن سید "مقتدی صدر" و طرفدارانش به این اعتراض ها، ممکن است وضعیت سیاسی و امنیتی این کشور دوباره منقلب شود.

گفتنی است جنبش صدر تا به حال دو بار جنگ مسلحانه خیابانی با نیروهای اشغالگر آمریکایی و نیروهای امنیتی عراق داشته و ممکن است برای بار سوم نیز درگیری های مسلحانه صورت گیرد.
منبع خبر: پارسینه