خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
آرمان ملت ایران از سال 57 هیچ تغییری نکرده است
استاندار آذربایجان شرقی گفت: شعارهای مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال یادآور روزهای اول انقلاب بود و نشان داد که آرمان ملت ایران از سال 1357 هیچ تغییری نکرده و این ملت به هیچ عنوان از ارزش‌های خود کوتاه نمی‌آید.
3 0

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران تبریز، احمد علیرضابیگی در جمع اهالی روستای سرای از توابع اسکو، با بیان این که22 بهمن شناسنامه ملت ایران است، افزود: تمام دشمنی‌ها با ملت ایران به خاطر استقلال‌طلبی این ملت و تسلیم نشدن در مقابل قدرت‌های زورگو است.

وی خاطرنشان کرد: نظام سلطه و در رأس آن آمریکا تلاش زیادی کردند تا صدای انقلاب اسلامی به جهانیان نرسد اما امروز تمام کشورهای منطقه از این انقلاب متاثر شده و در هر کشوری که انتخابات برگزار می‌شود پیروزی با اسلام گرایان بوده است.

علیرضابیگی گفت: دشمن همه شیوه‌ها را برای ساقط کردن نظام برآمده از انقلاب اسلامی امتحان کرده و اگر کاری در این زمینه انجام نداده قطعا قدرت آن را نداشته است.

وی با بیان این که ملت ایران همیشه استکبار جهانی را درهم شکسته است، اظهار داشت: نمونه این موضوع شکار پهباد آمریکایی بود که آمریکا تصور می‌کرد هیچ فناوری بالاتر از آن وجود ندارد.

علیرضابیگی تصریح کرد: امروز هیچ تصمیمی در منطقه بدون دخالت ایران و بدون در نظر گرفتن منافع جمهوری اسلامی امکان‌پذیر نیست.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه استقلال اقتصادی را لازمه استقلال سیاسی دانست و گفت: این امر نیازمند اصلاح ساز و کارهای اقتصادی و رهایی از وابستگی به ثروت نفت است.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح شیوه‌های ناصحیح توزیع ثروت و برقراری عدالت در بهره‌مندی از ثروت‌های ملی راه گریزناپذیر رسیدن به شرایط واقعی اقتصاد و استقلال اقتصادی است.

علیرضابیگی با بیان این که اقتصاد واقعی مانع از غارت منابع کشور و شکاف طبقاتی می‌شود، افزود: طرح هدفمندی یارانه‌ها با همین هدف طراحی و اجرا شد و در شرایط فعلی توقف گام دوم آن، به منزله بلاتکلیف گذاشتن اقتصاد کشور است که مشکلاتی را برای مردم به بار آورده است .

وی با اشاره به مخالفت مجلس با اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: برخی اعتقاد دارند که یارانه پرداختی به مردم باید صرف کارهای عمرانی و زیربنایی شود که ما از آنها سوال می‌کنیم در طول دو سال گذشته که یارانه نقدی به مردم پرداخت می‌شود، کدام کار بزرگ عمرانی انجام نشده است.

وی افزود: عمده تلاش دولت، تامین مایحتاج مردم است و کارهایی که در حوزه عمران و آبادانی مناطق مختلف کشور در دولت‌های نهم و دهم انجام شده قابل مقایسه با دولت‌های گذشته نیست.

علیرضابیگی با بیان این که امیدواریم مجلس شرایط موجود را درک کرده و در اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها با دولت همکاری کند، افزود: دولت حاضر است به خاطر مردم تمام سختی‌های این کار بزرگ را تحمل کند؛ اما به هیچ عنوان حاضر به معامله بر سر منافع مردم نیست .

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: شیوه دولت دکتر احمدی‌نژاد برای مدیریت جامعه بر مبنای حرکت و حضور میدانی در تمام صحنه‌ها و ارتباط بی‌واسطه با مردم و تصمیم‌گیری بر اساس نیازمندی مردم است.

وی با بیان این که دولت تصمیمات بزرگ خود را در ارتباط با مردم اتخاذ می‌کند، افزود: تصمیم‌گیری بر اساس نیازمندی مردم موجب گشایش در زندگی آنها می‌شود و این که برخی تصمیمات دولت را غیرکارشناسی می‌دانند به دلیل نادیده گرفتن منافع و خواست مردم است.

علیرضابیگی با اشاره به افتتاح پروژه‌های عمرانی در نقاط مختلف استان، گفت: این پروژه‌ها نیاز اساسی اقدامات بزرگ در جهت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال است.

وی با تاکید بر این که استفاده از ظرفیت‌ها و منابع نیازمند همت مردم و جوانان است، افزود: دولت بستر و زمینه ایجاد اشتغال را فراهم می‌کند و بقیه کارها بر عهده مردم است.

شایان ذکر است: با حضور استاندار آذربایجان شرقی سه طرح عمرانی از جمله طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در روستای سرای شهرستان اسکو به بهره‌برداری رسید.

روستای سرای جزو روستاهای هفت‌گانه جزیره اسلامی از توابع بخش ایلخچی شهرستان اسکو بوده و بیش از 1080 نفر جمعیت دارد./س

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان