خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
تاکید تهران بر پیشبرد مناسبات دوجانبه و ارائه راهکارهای جدید در توسعه روابط با ابیجان
سفیر ایران در ساحل عاج مطرح کرد؛ جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با شرکت مقامات عالی‌رتبه کشوری و لشکری، سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم، علمای شیعه، سنی و جمعیت‌های اسلامی، خبرنگاران و رسانه‌های ساحل عاج در ابیجان برگزار شد.
5 0

جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با شرکت مقامات عالی‌رتبه کشوری و لشکری، سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم، علمای شیعه، سنی و جمعیت‌های اسلامی، خبرنگاران و رسانه‌های ساحل عاج در ابیجان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، منصور شکیب‌مهر در سخنرانی خود با اشاره به اهمیت نقش رهبری و حضور مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی نظام دیکتاتوری با وجود حمایت‌های خارجی، به تحولات کنونی منطقه خاورمیانه و جهان اسلام اشاره کرد.

وی با برشمردن رویکرد جمهوری اسلامی ایران در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای و مذاکره با قدرت‌های بزرگ و حصول برجام، مقابله با تروریسم و همکاری با دولت‌های عراق و سوریه در مبارزه با این پدیده شوم و نابودی داعش در این دو کشور، بر ضرورت همکاری‌های بین‌المللی در این خصوص تاکید کرد.

سفیر ایران همچنین به روند همکاری‌های مختلف در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با ساحل عاج از آغاز روابط دیپلماتیک دو کشور و برنامه‌های دولت ایران برای پیشبرد مناسبات دوجانبه و ضرورت ارائه راهکارهای جدید در توسعه روابط تاکید کرد.

در حاشیه این رویداد، ضمن برپایی نمایشگاه عکس و فرش ایرانی، فیلم دستاوردهای کشورمان اکران شد.

منبع خبر: ایلنا