خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
راه های توسعه مناسبات تهران - ابیجان در همه زمینه ها بررسی شد
در دیدار مدیرکل آفریقای وزارت خارجه ایران و قائم مقام وزیر خارجه ساحل عاج درباره برگزاری دومین نشست کمیسیون مشترک، تبادل هیأت ها، توسعه همکاری های بانکی و برگزاری نشست های مشترک تجار و بازرگانان ٢ کشور گفتگو شد.
3 0

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، مهدی آقاجعفری مدیرکل و دبیر ستاد آفریقا در ادامه سفر به منطقه غرب آفریقا روز دوشنبه در ابیجان با جری روبرت قائم مقام وزیر خارجه ساحل عاج دیدار کرد.
در این  دیدار که منصور شکیب مهر سفیر جمهوری اسلامی ایران در ساحل عاج و مدیران ارشد وزارت خارجه محل نیز حضور داشتند، راههای توسعه روابط دوجانبه بویژه در زمینه های سیاسی، اقتصادی و بهداشتی مورد گفتگو قرار گرفت.

برگزاری دومین نشست کمیسیون مشترک ، افزایش تبادل هیأت های سیاسی و اقتصادی، توسعه همکاری های بانکی و برگزاری نشست های مشترک تجار و بازرگانان دو کشور و همچنین همکاری در زمینه های دارویی و بهداشتی از جمله موضوعاتی بود که در این ملاقات موردگفتگو و تاکید دو طرف قرار گرفت. 

در ادامه این دیدار مدیرکل آفریقای وزارت خارجه کشورمان و قائم مقام وزارت خارجه ساحل عاج  همکاری در زمینه های چند جانبه و بین المللی منجمله مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و تقویت همکاریها در سازمانهای منطقه ای و بین المللی را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.
آقاجعفری پیش از این دیدار نیز با لوئیس بونی مدیرکل  وزارت خارجه ساحل عاج جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرگزاری فارس