خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
جزئیات محاکمه محمد مرسی
3 0
روز نو :
رئیس جمهوری سابق مصر و شماری از رهبران اخوان المسلمین امروز در جلسه محاکمه مربوط به پرونده زندان وادی النطرون حاضر شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های خارجی، جلسه محاکمه محمد مرسی و تنی چند از رهبران اخوان المسلمین امروز به اتهام حمله به زندان ها در جریان انقلاب 25 ژانویه مصر برگزار شد. مرسی به فرار از زندان "وادی النطرون" در جریان انقلاب 25 ژانویه متهم است.

"محمد سلیم العوا" نامزد ریاست جمهوری سابق مصر وکالت محمد مرسی را درباره تمامی اتهامات وی برعهده دارد. این محاکمه در مقر آکادمی پلیس در قاهره برگزار شد. بنا بر اعلام دادستانی کل مصر، محمد مرسی متهم است که در جریان انقلاب مصر به طور عمد به نگهبانان زندان تیراندازی کرده و برخی از این افراد را به قتل رسانده است. این اقدام زمینه فرار شماری از زندانیان را فراهم کرده است.

علاوه بر محمد مرسی 130 تن از اعضای اخوان المسلمین در قضیه فرار از زندان وادی النطرون متهم هستند. محمد مرسی همچنین اول فوریه (12 بهمن) در سومین جلسه محاکمه در پرونده کشتار معترضین در مقابل کاخ ریاست جمهوری در سال 2012 حاضر خواهد شد.

کشتار معترضین، توهین به دستگاه قضایی و جاسوسی برای گروه های خارجی از دیگر اتهامات محمد مرسی به شمار می رود. مرسی و شماری از رهبران اخوان المسلمین 16 فوریه (27 بهمن) به اتهام جاسوسی محاکمه خواهد شد.

محاکمه مرسی امروز تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد و موانعی اطراف دادگاه محاکمه مرسی تشکیل شد و علاوه بر نیروهای امنیتی 60 خودروی زرهی در عملیات برقراری امنیت مشارکت داشتند.
منبع خبر: روز نو