خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
کتاب «شانه بر موی سپید» رونمایی می‌شود
کتاب «شانه بر موی سپید» اثر پژمان موسوی با حضور احمد مسجدجامعی و جمعی از اهالی فرهنگ و ادبیات در فرهنگسرای نیاوران رونمایی می‌شود.
3 0

به گزارش خبرگزاری مهر، در این مراسم که از ساعت ۴ تا ۷ بعد از ظهر در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد، احمد مسجد جامعی، عبدالرحیم جعفری، سید فرید قاسمی، ایرج پارسی نژاد، محمد بقایی ماکان و فریدون مجلسی سخنرانی خواهند کرد و نماهنگ‌هایی هم درباره این ماندگاران پخش خواهد شد.

کتاب «شانه بر موی سپید» مشتمل است بر گلچینی ویراسته از ویژه‌نامه‌های «ماندگاران» روزنامه شرق. «ماندگارانِ» شرق، عنوان صفحاتی بود كه در قالب پرونده‌هایی مطبوعاتی، در خلال سال‌های ۸۹ تا ۹۲، گاه در صفحات لایی و گاه در ضمیمه روزهای پنجشنبه روزنامه، منتشر می‌شد و در هر شماره به بررسی كارنامه كاری یكی از شخصیت‌های فرهنگی و هنری كشور می‌پرداخت و در كنار آن بزرگداشتی بود برای یك عمر فعالیت حرفه‌ای شخصیت مورد بحث.

شانه بر موی سپید

رحیم معینی کرمانشاهی، مه‌لقا ملاح، مظاهر مصفا، احمد منزوی، توران میرهادی، نوش آفرین انصاری، پرویز شهریاری، منوچهر ستوده، ایرج افشار، محمدابراهیم باستانی‌پاریزی، علی بلوکباشی، محمود عبادیان، حسن احمدی گیوی، حسن انوری، محمدرضا باطنی، آیدین آغداشلو، محمد شمس لنگرودی، کاظم معتمدنژاد، جواد مجابی، منصور اوجی، سید علی صالحی، منوچهر سعید وزیری، پرویز رجبی، نصرالله پورجوادی، هوشنگ ظریف، ابراهیم یونسی، محمود زندمقدم، پرویز کلانتری، مجید درخشانی، مجید دانش آراسته، محمدعلی اسلامی ندوشن، علی اشرف درویشیان، ایران درودی، مسعود برزین، حسین دهلوی، کامبیز درم بخش، صادق آیینه وند، عبدالرحیم جعفری، اصغر دادبه و علیرضا فرهمند از جمله شخصیت‌هایی هستند که در این کتاب که به نوعی یک دایره المعارف و شناخت نامه اهل فرهنگ است، برای هر یک سرفصلی جداگانه  اختصاص داده شده است.

منبع خبر: مهر