خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
جزئیات دیدار اشتون و محمد مرسی
منابع دیپلماتیک برخی جزئیات دیدار چند ساعته کاترین اشتون و محمد مرسی در محل بازداشت رئیس جمهور معزول مصر را اعلام کردند.
2 0

کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شب گذشته با استفاده از یک فروند بالگرد نظامی به محل بازداشت رئیس جمهور معزول مصر انتقال داده شد تا با وی دیدار داشته باشد.

مقامات امنیتی مصر نیمه شب گذشته بدون اعلام جزئیات بیشتر اعلام کردند دیدار اشتون و مرسی آغاز شده است.

برخی منابع مصری اعلام کردند که این دیدار حداقل سه ساعت به درازا کشیده و گفتگوی اشتون و مرسی در حضور یک شخصیت نظامی برگزار شده است. این منابع اعلام کردند که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از این دیدار تقاضای دیدار دیگری با محمد مرسی را مطرح کرده است.

اما روزنامه کویتی الوطن امروز به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد: اشتون در دیدار با مرسی پیشنهاد پایان دادن به تظاهرات و تحصن حامیان وی در قاهره را در برابر عدم پیگرد قضایی و امنیتی مرسی و تمامی رهبران اخوان المسلمین را ارائه کرده است.

بنابراین گزارش، اشتون پیش از دیدار با مرسی دو هدف داشته که یکی از آنها ارائه طرح پایان دادن به بحران کنونی و دوم اطمینان پیدا کردن از وضعیت جسمانی رئیس جمهور معزول بوده است.

این منابع اعلام کردند: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این دیدار از وضعیت خوب جسمانی محمد مرسی و برخورد مناسبی که با وی انجام شده، اطمینان حاصل کرد. رئیس جمهور معزول مصر نیز اعلام کرده که پیشنهاد اشتون درباره پایان دادن به بحران کنونی را در اسرع وقت بررسی می کند.(مهر)

منبع خبر: جام جم آنلاین