خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
ستاره 37 ساله لیگ و رازگشایی از حق خوری بزرگ قبل جام جهانی 2006
3 0
روز نو :

 مهدی رجب زاده؛ به شناسنامه اش که نگاه می کنی باید یکی از نقاط ضعف ذوب آهن باشد اما او در این سن و سال یک ستاره است، یکی از بهترین های فوتبال ما. کسی که به بازی ذوب آهن یحیی ریتم می دهد . مهدی که بعد از نمایش عالی برابر استقلال، دوباره خیلی ها حسرت نبودنش را خوردند، درباره ذوب آهن، بازی با استقلال و سال های فوتبالش گفته است.


از بازی با استقلال شروع کنیم؟

در این بازی شروع خوبی نداشتیم. خدایی آن‌ها خیلی بهتر بودند و چند موقعیت عالی داشتند، دفاع‌های ما هم خوب توپ ها را جمع کردند، نیمه اول را خدا را شکر گل نخوردیم. اگر گل می خوردیم خیلی سخت می شد. انصافا آن‌ها موقعیت های خیلی خوبی داشتند. ولی شانس آوردیم و رشید مانع از گل خوردن مان شد. کم کم بچه ها به جو عادت کردند و جسور بازی کردیم ، با پاس کوتاه توانستیم فوتبال خوب مان را پیاده کنیم .

بازی دو نیمه داشت. نیمه دوم برای ما بود. 2 تا زدیم باز هم می تونستیم بزنیم ، اگر گلرها روز خوبشان نبود بازی خیلی پر گل می‌شد.  دو بازی را باخته بودیم ، علی رغم اینکه حق مان نبود. خدایی اگر این بازی را نتیجه نمی گرفتیم از نظر انگیزه هم به مشکل می خوردیم، مثل چند سال قبل می شد. می گفتند ذوب اهن تا 8 هفته اول ببازد. البته این را هم بگویم. ما خودمان مطمئن بودیم مثل سال های قبل نیست. در بازی با ملوان اصلا نباید می باختیم و سپاهان هم مساوی بود از بازی با استقلال اتفاق افتاد که خیلی هم تو دید بود.

این ریتم بازی تماشایی تان را در بازی های بعدی هم حفظ می‌کنید؟

ببینید شکر خدا از پارسال ، از قبل نیم فصل تیم مان خیلی خوب شد. آمارها را هم در 90 می بینید. به هر صورت این ها بر می گردد به اینکه ما داریم کار می کنیم و طراحی تمرینات مان عالی است. هیچ کس نمی تواند بگوید تیم برای خودش بوده. تیم ما الان در این شرایط فوتبال روان بازی می کند. بعضی بازی ها شاید نباشیم اما در دراز مدت فوتبال مان تماشاگر پسند است. بچه ها با جان و دل دارند تلاش می کنند. این دو هفته ایمان داشتیم بر می گردیم. نیمه دوم انسجام مان برگشت.

در مورد خودت بگو و حقت در این فوتبال. 

رااستش من شاید عمده اینکه در دوران فوتبالم در سطح ملی به حقم نرسیدم، 2 یا 3 تا دلیل داشت. من به یک نسل طلایی خورده بودم. یک فصل خودت را می کشتی که بروی تو دعوت شده ها. الان با 2 تا بازی می‌روی تیم ملی. شانست اگر فوروارد بازی می کردی یک مشکل داشتی و اگر در هافبک و سمت راست که رقبایت هم سخت تر می شد!
خیلی رقابت سخت بود. از بازیکنان تیم ملی 10 تا داشتند مهدوی کیا ، کریمی و دایی و هاشمیان و عنایتی و این قدر رقابت سنگین بود که خودمان را می کشتیم که بیاییم تو 18 تا معلوم بود بازی به من نمی رسید.

آدم بی حاشیه‌ای هم  بودی در زمان فوتبالت. 

البته من ارتباط نداشتم، حاشیه هم نداشتم. واقعا اگر استقلال و پرسپولیس بازی می کردم خیلی شرایطم فرق می کردم. 
به هر صورت من هیچ وقت نخواستم حقم را از راه نادرست بگیرم ، هر چه شد گفتم شکر. خیلی ها می گفتند رابطه بگیر ، با این کانال بزن یا با آن بزن. کلی پیشنهاد دادند. قبل 2006 در اوج بی انصافی خط خوردم.

به تو پیشنهادی هم دادند؟

بله

دقیقا چه گفته بودند؟

نمی خواهم حاشیه درست کنم. این را مطمئنم که به زور و لابی رفتند توی لیست. شاید گفتنش درست نباشد. فردا نگویند بیا کمیته انضباطی. من از اینکه حقم خورده شده ، اصلا ناراحت نیستم چون من تو راه خدا فوتبال بازی کردم، خقی را ناحق نکردم و خودم راضی هستم.


الان چند سالت است و تا کی ادامه می دهی؟

37 سال البته دیروز مزدک گفته 38 سالش است اما 37 سالم است.


تا وقتی رضا عنایتی را در لیگ داریم کسی به شما گیر نمی دهد!

آره هم شرایط فیزیکی سالم زندگی کرده ، تا هر وقت خدا توان بدهد و شرایطم حفظ باشد ، برای سال بعد هم قرارداد دارم. هر وقت دیدم ، نمی کشم

منبع خبر: روز نو