خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
استان فارس قطب مهم تولید کشاورزی در کشور
استان فارس به عنوان قطب مهم تولید کشاورزی نقش مهمی در تولید، اشتغال و امنیت غذایی کشور دارد.
3 0

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ مهرزاد خرد رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت : استان فارس با تولید دو میلیون و 700هزار تن محصولات باغی رتبه نخست و تولید پنج میلیون و 400هزار تن تولیدات زراعی رتبه سوم کشور را از آن خود کرده است و به عنوان قطب مهم تولید کشاورزی نقش مهمی در تولید، اشتغال و امنیت غذایی کشور ایفا می کند.

وی افزود: فارس با بهره گیری از توان کشاورزانی صبور و توانمند ، نیروهای متخصص و خلاق بکارگیری روشهای نوین با حفظ منابع پایه (آب و خاک) در تولید محصولاتی مانند گندم ، ذرت دانه ای، گوجه فرنگی، لوبیا، انجیر، انگور، انار ، بادام و توسعه آبیاری تحت فشار توانسته رتبه نخست کشور را کسب کند .
خرد با اشاره به اینکه خودکفایی و استقلال هر ملتی در گرو پیشرفت تولیدات کشاورزی است ادامه داد: بخش کشاورزی فارس با توجه به این رویکرد در تلاش است تا با بهره گیری از توانمندیهای ویژه این بخش های این مهم را محقق سازد .
رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس بیان کرد: کارآفرینان برتر و کشاورزان پیشرو فارس با اعتقاد راسخ به فرهنگ تلاش و حذف موانع موفق به ایجاد نوآوری، خلاقیت و ابداعات جدید در کشور شده اند .
وی افزود: خشکسالی چند ساله اخیر در فارس به عنوان فرصتی طلایی برای بهره گیری از توان و ظرفیت های داخلی بخش کشاورزی به حساب آمد که محققان این بخش را بر آن داشت که گامی موثر در زمینه پایداری تولید و تامین غذای جامعه بردارند./س

انتهای پیام/


منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان