خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
همکاری‌ها بین ایران و اتحادیه اروپا در دوران پسابرجام سرعت بیشتری خواهد گرفت
معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه همکاری‌ها بین ایران و اتحادیه اروپا در دوران پسابرجام سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت، بر حضور جمهوری اسلامی در نشست بروکسل در خصوص افغانستان تأکید کرد.
3 0

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، هلگا اشمید معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به تهران سفر کرده با ابراهیم رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه دیدار و طرفین در این دیدار پیرامون موضوعات منطقه‌ای به ویژه افغانستان گفت‌وگو کردند.

خانم هلگا اشمید در این دیدار ضمن اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه به ویژه در افغانستان، از آمادگی اتحادیه اروپا برای گسترش همکاری با جمهوری اسلامی ایران درجهت صلح و ثبات در منطقه خبر داد.

رحیم‌پور نیز با استقبال از اعلام آمادگی اتحادیه اروپا برای توسعه همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران، به نقش و اقدامات موثر کشورمان در جهت مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه اشاره و بر لزوم تقویت همکاری‌ها در این خصوص تاکید کرد.

معاون وزارت امور خارجه کشورمان خطر داعش و گروه‌های افراطی در منطقه را یک خطر جدی و غیر قابل اغماض دانست و افزود: هیچ کشوری در دنیا از این خطر مصون نخواهد بود، حتی امروز هزاران کیلومتر دورتر، کشورهای اروپایی با موج عظیم مهاجران که به واسطه اقدامات همین گروه‌های تروریستی آواره شدند، روبرو هستند.

رحیم‌پور با اشاره به لزوم کمک کشورهای اروپایی به رفع نیازهای اساسی افغانستان برای پیشرفت و توسعه را یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانست و اظهار داشت: کشورهای اروپایی باید در این مقطع حساس کنونی به این موضوع توجه خاص کرده و زمینه را برای تداوم و افزایش کمک‌های اقتصادی در آن کشور فراهم کنند.

خانم هلگا اشمید با استقبال از نظرات معاون وزیر امور خارجه کشورمان در موضوعات منطقه‌ای به ویژه در مقابله با گروه‌های تروریستی عنوان داشت که همکاری‌ها بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا در دوران پسابرجام سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پایان این دیدار درخواست کرد که جمهوری اسلامی ایران با نظر مثبت شرکت در اجلاس بروکسل را با بررسی تحولات افغانستان مورد بررسی قرار دهد و اظهار امیدواری کرد که با توجه به اهمیت نقش جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه حضور موثر ایران به برگزاری موفق این اجلاس کمک شایانی خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرگزاری فارس