خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
ماشین گلزنی رئال در آستانه 500 تایی شدن
3 0
روز نو :

ماشین گلزنی رئال مادرید با زدن یک گل دیگر به رکورد 500 گل در دوران حرفه‌ای خود می‌رسد و همچنین در آستانه شکستن رکورد گلزنی تاریخ لوس‌بلانکوس است.

کریستیانو رونالدو، ماشین گلزنی رئال مادرید در دو بازی اخیر موفق شده 8 گل به ثمر برساند تا نشان دهد در اوج آمادگی به سر می‌برد. رونالدو با 5 گلی که برابر اسپانیول به ثمر رساند،‌ توانست برترین گلزن رئال در تاریخ لیگا شود و با سه گلی هم که برابر شاختار دونتسک در لیگ قهرمانان به ثمر رساند علاوه بر اینکه توانست با 80 گل زده برترین گلزن تاریخ اروپا شود، 499 گل دوران حرفه‌ای‌اش را نیز برای رئال به ثمر رساند و اکنون تنها به یک گل نیاز دارد تا بتواند تعداد گل‌هایش را به عدد 500 برساند. او این تعداد گل را برای تیم‌های اسپورتینگ، منچستریونایتد، رئال مادرید و تیم ملی پرتغال به ثمر رسانده است.

کریستیانو رونالدو یک رکورد دیگر را نیز در اختیار گرفت و آن هم زدن بیشترین تعداد پنالتی در لیگ قهرمانان بود. او با دو پنالتی که برابر شاختار به ثمر رساند، تعداد پنالتی‌هایش را در اروپا به عدد 11 رساند تا از این حیث نیز رکورددار شود.

کریستیانو رونالدو در حالی رکورد برترین گلزن رئال در تاریخ لیگا را به ثبت رساند که 347 بازی زودتر از رائول توانست به این رکورد برسد و این نشان از بی‌نظیر بودن این مهاجم دارد. البته این را نیز باید عنوان کرد که رائول هیچ یک از گل‌هایش را از روی نقطه پنالتی به ثمر نرساند چرا که پنالتی‌زن رئال نبود ولی رونالدو نزدیک به یک پنجم از گل‌هایش را برای رئال مادرید از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

رونالدو حالا باید به این فکر کند که با زدن یک گل به رکورد 500 گل حرفه‌ای در دوران فوتبالش برسد و با زدن دو گل برترین گلزن تاریخ رئال مادرید شود.

منبع خبر: روز نو