خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
پرسپولیس به دنبال بیست و یکمین قهرمانی پس از انقلاب
مرجع خبری پرسپولیس: سرخپوشان تهرانی از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز بیست بار جام‌های مختلف را بالای سر برده اند.
8 0

مرجع خبری پرسپولیس: سرخپوشان تهرانی از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز بیست بار جام‌های مختلف را بالای سر برده اند.

پرسپولیسی ها پس از سال ۵۷ ، ۶ بار عنوان قهرمانی در لیگ سراسری کشور طی سال‌های ۷۴، ۷۵، ۷۷، ۷۸، ۸۰ و ۸۶ سه بار  قهرمانی در جام‌های حذفی در سال‌های ۶۶، ۷۰ و ۷۷ قهرمانی در مسابقات جام در جام آسیا در سال ۱۹۹۰ میلادی، قهرمانی در باشگاه‌های تهران در سال‌های ۵۸، ۶۱، ۶۵، ۶۶، ۶۷، ۶۸ و ۶۹ قهرمانی در جام حذفی تهران در سال‌های ۶۱ و ۶۶ و بالاخره قهرمانی در جام بین‌المللی وحدت در سال ۶۰ را کسب کرده اند و ۲۱ عنوان قهرمانی پرسپولیس طی سی‌و سه‌ سال گذشته کارنامه پرافتخار ترین تیم فوتبال کشور بوده است.

پرسپولیس با کسب احتمالی قهرمانی در جام حذفی امسال به قهرمانی شماره بیست و یک بعد از انقلاب می‌رسد. اگر قهرمانی در لیگ و جام حذفی ایران عناوین قابل قبول و متر و معیار افتخار در ایران باشد، پرسپولیس در آستانه پیش افتادن از حریف دیرینه است.


پرسپولیس از استقلال پیش می‌افتد

 

 

 

پرسپولیس که ۹ قهرمانی در لیگ و سه قهرمانی در جام حذفی دارد در صورت شکست فولادگستر تبریز از حریف دیرینه‌اش استقلال که ۷ قهرمانی در لیگ و ۵ قهرمانی در جام حذفی دارد، یک قهرمانی پیش می‌افتد و تعداد قهرمانی‌اش به عدد ۱۳ خواهد رسید.

 

البته در دوران پیش از انقلاب هم که تیم پرسپولیس موفق شد رقیب دیرینه اش را با ۶ گل بدرقه کند ، موفقت های این تیم به مراتب بیشتر از تیم استقلال و یا تاج سابق بود.

 

منبع خبر: پرسپولیس نیوز