خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
دستیابی معارضان سوری به نوع تازه‌ای از موشک‌های آمریکایی
یک مقام بلندپایه نظامی روس گفت که معارضان سوری به نوع تازه‌ای از موشک‌های ساخت آمریکا دست یافته‌اند که قابل حمل توسط انسان است.
3 0

به گزارش خبرنگار حوزه بین‌الملل «خبرگزاری دانشجو» به نقل از رویترز، روسیه اعلام کرد: معارضان مسلح سوری به نوع تازه ای از موشک های زمین به هوا دست پیدا کرده اند.

 

خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از نیکولای ماکاروف، فرمانده ستاد مشترک ارتش روسیه نوشت که به اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد مخالفان دولت سوریه به نوع جدیدی از موشک های استینگر دست یافته اند که قابل حمل توسط انسان است.

 

وی با اشاره به اینکه این موشک ها ساخت آمریکا هستند، تصریح کرد که هنوز کسانی که این موشک ها را به دست معارضان مسلح می رسانند، مشخص نشده است.

 

پیش از این نیز شبکه خبری ان. بی. سی. از قرار گرفتن 20 فروند از این نوع موشک ها در اختیار معارضان خبر داده بود، اما ارتش آزاد سوریه این مسئله را تکذیب کرد.

 

در همین حال امروز اخضر ابراهیمی، فرستاده سازمان ملل در سوریه، گفت که دمشق با برقراری آتش بس در روز عید قربان موافقت کرده است.

 

ابراهیمی که در یک مصاحبه مطبوعاتی در مقر اتحادیه عرب در قاهره سخن می گفت، تاکید کرد که در دیدار با بشار اسد توافق وی را برای آتش بس در روز عید بدست آورده است و دمشق بزودی این تصمیم را اعلام می کند.

منبع خبر: خبرگذاری دانشجو