خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
عمان میزبان دور جدید مذاکرات یمن می‌شود
«اسماعیل ولد شیخ» که ماموریت وی ماه فوریه جاری (۹ اسفند) به عنوان نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن به پایان می‌رسد، گفت که «مارتین گریفیتس» جانشین وی درحال آماده سازی دور جدید مذاکرات صلح یمن در عمان است.
4 0
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، سازمان ملل متحد سوم بهمن ماه گذشته به صورت رسمی «مارتین گریفیتس» را جایگزین ولد شیخ کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عمان، ولد شیخ در ادامه افزود: دور جدید مذاکرات یمن با دیدار نماینده جدید و رایزنی گروه انصارالله و حزب کنگره مردمی یمن (حزب علی عبدالله صالح رئیس جمهوری اسبق و متوفی) برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شرایط یمن افزود: شرایط انسانی یمن وخیم است و مردم این کشور از بحران‌های انسانی رنج می‌برند، شمار مبتلایان به بیماری وبا از مرز یک میلیون تن گذشت، بیماری دیفتری و سوء تغذیه شدید کودکان بحرانی است و گرسنگی در برخی مناطق وجود دارد.

وی با تقدیر از تلاش‌های عمان، از نقش سلطان قابوس در پایان دادن به جنگ یمن و رسیدن به راه حل جامع تمجید کرد.

ولد شیخ در ادامه با اشاره به نقش مهم و اعتدالگرایانه عمان در منطقه افزود: مسقط، با میزبانی از بیماران و مجروحان یمنی در بیمارستان‌های خود، تسهیلات و کمک‌های زیادی را به مردم یمن ارائه داد.

ولد شیخ دیپلمات کارکشته اهل کشور موریتانی است که از آوریل ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) جایگزین «جمال بن عمر» سیاستمدار مغرب، نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن شد.
منبع خبر: خبرگذاری دانشجو