خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
از صدا و سیما خواستاریم که عوامل و مسببان این حرکت را به سزای درخور برساند
ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان آذربایجان شرقی ضمن محکوم کردن این حرکت شنیع علیه مردم بزرگ آذری زبان اذعان می داریم که این حرکت توطئه ای از جانب دشمن در جهت ایجاد اختلاف است و از صدا و سیما خواستاریم که عوامل و مسببان این حرکت را به سزای درخور برساند و با عذرخواهی قطعی و رسمی از این مردم بزرگ بر زخم دل اینان التیامی باشد.
2 0

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری دانشجو از تبریز، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی در واکنش به برنامه ی توهین آمیز فیتیله نسبت به مردم آذربایجان بیانیه ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل می باشد؛

 

وَمِنْ آیَاتِهِ خَلْقُ السَّمَوَاتِ وَالأَرْضِ وَاخْتِلافُ أَلْسِنَتِکُمْ وَأَلْوَانِکُمْ إِنَّ فِی ذَلِکَ لآیَاتٍ لِّلْعَالِمِینَ " (الروم:22)

 

مردم آذربایجان و مردم تبریز نشان دادند که هم پیشرو هستند، هم موقع‌شناسند و بهنگام عمل میکنند، هم دلیر و شجاعند و از مشکلات هراسی به دل راه نمیدهند، هم به معنای واقعی کلمه با ایمانند. امام خامنه ای 29/11/93

 

مردم آذربایجان در طول تاریخ در کنار تمام اقوام ایرانی نشان داده اند که برای حفظ تمامیت ارضی ایران عزیز همیشه مدافعی سرسخت بوده اند و برای اعتلای نام ایران در جهان از جان و مال و آبروی خویش گذشته اند و نگذاشتند بیگانه ای چشم طمع به آب و خاک داشته باشد . آذربایجان به معنای واقعی کلمه سر ایران است و این خطه ثابت کرده است که ایرانی ترین خطه این مرز و بوم است . علی الخصوص بعد از ورود دین مبین اسلام به ایران و تاکیدات مکرر آن به حفظ کیان اسلامی و زندگی مسالمت آمیز در کنار سایر مسلمین بدون توجه به رنگ و نژاد و اختلاف زبان این مهم صدچندان مورد توجه غیور مردان و شیرزنان این منطقه قرار گرفت .

 

دشمنان خناس که از جدایی این خطه از ایران اسلامی ناامید گشته بودند، دست به تغییر تاکتیک زده و از سمت ایجاد اختلاف بین اقوام متحد ایرانی اعم از آذری و فارس و لر و کرد و بلوچ و گیلک و عرب درآمده و خواستند با استفاده از قاعده استکباری تفرقه بیانداز و حکومت کن بین اقوام اختلاف بوجود آورده و این مملکت علوی و فاطمی را از درون استحاله نمایند. 

 

اما گذر زمان نشان داد که این حربه استکباری و انگلیسی با تمسک به آیات الهی و هوشمندی ایرانی کارگر که نیافتاده بلکه همبستگی بیشتر ایرانیان را نیز سبب شده است. عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. 

 

مهم ترین برهه از همبستگی ایرانیان در ایام پیروزی انقلاب خود را نشان داد. جایی که همه برای اعتلای کلمه الله در جهان و ایجاد حکومت مبتنی بر سیره نبوی باهم پیمانی نانوشته امضا کردند و ایران را اسلامی کرده و زیر بیرق حکومت ولایت مطلقه فقیه که همان حکومت رسول الله است قرار دادند. تا جایی که حاضر شدند در دفاع از این دستاورد که آرزوی مستضعفان و صالحان بود طی هشت سال دفاع مقدس از خون خود بگذرند و ذره ای از میهن را دست دشمن مستکبر ندهند. تنوع شهدای انقلاب اسلامی از همه قومیت ها خود گواه صادقی است بر این مدعا. 

 

بسیار ساده انگارانه است که بیندیشیم دشمن از دشمنی خود دست برداشته و خواهد گذاشت این انقلاب به راحتی خود را به سرمنزل مقصود برساند. مزدوران داخلی وی هنوز حربه اختلاف بین قومیتها را ناکارآمد نمی دانند و از آن استفاده می کنند.

 

روز جمعه 15 آبان 94 در سری جدید برنامه کودکانه فیتیله که از شبکه دو سیما پخش می شود اتفاقی بوقوع پیوست که انصافا دل هر ایرانی دلسوز به تعالی ایران را آزرد و ناراحت کرد و طی آن به مردم غیور آذربایجان و تمام آذری هایی که دل در گرو این آب و خاک دارند توهین نمود. مردمی که در طول تاریخ اندیشمندان بزرگی  از بین خود در تمام حوزه های علوم معرفی نموده اند که سردمدار علم و ادب در زمان خود بوده اند، چگونه شده است که فرق بین مسواک و فرچه را در نمی یابند و این چنین تهی از فرهنگ نشان داده می شوند؟

 

این حرکت چه سهو باشد و چه عمد محکوم است و بایستی با عوامل آن برخورد قاطع و سختی شود تا دیگر کسی جرات نکند در این مقطع حساس از انقلاب اسلامی که بیش از هر زمانی لزوم وحدت احساس می شود ، علم توهین به قومیتها را برپا کند و مایه اختلاف گردد. 

 

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان آذربایجان شرقی ضمن محکوم کردن این حرکت شنیع علیه مردم  بزرگ آذری زبان اذعان می داریم که این حرکت ربطی به هیچ یک از قومیت های ایرانی ندارد و توطئه ای از جانب دشمن در جهت ایجاد اختلاف است و  از صدا و سیما خواستاریم که عوامل و مسببان این حرکت را به سزای درخور برساند و با عذرخواهی قطعی و رسمی از این مردم  بزرگ بر زخم دل اینان التیامی باشد. و اعلام می کنیم که تا زمانی که این خواست به حق و قانونی، جامه عمل نپوشد از این مطالبه دست نخواهیم کشید و آن را از مجاری قانونی و قضایی پیگیری خواهیم کرد. 

 
و به کسانی که از این محمل می خواهند طرفه ای برای دامن زدن به اختلافات بربندند و به  طرح افکار ضد میهنی در محیط امن نظام مقدس اسلامی بپردازند هشدار می دهیم که قشر دانشجو و بدنه فعال ملت بیدار است و ضمن احترام به حق اعتراض قانونی افراد در چهارچوب مقررات، هر حرکت خزنده ای برعلیه اتحاد اقوام و در تعارض با قوانین با برخورد انقلابی دانشجویان مواجه خواهد شد. 
منبع خبر: خبرگذاری دانشجو