خبر هوشیار
گزارش خانه سیاست اقتصاد ورزشی علمی دانشگاه فرهنگی و هنری مجلس حوادث گرافیک و کاریکاتور جامعه
اظهارات نجمه خدمتی بعد از حضور در جلسات فدراسیون جهانی دانشجویان
عضو ایرانی دو کمیته فدراسیون جهانی دانشجویان جهان از تلاش برای حضور بیشتر دختران در مسابقات یونیورسیاد خبر داد.
3 0

به گزارش خبرنگار مهر از چین تایپه، نجمه خدمتی تیرانداز تیم ایران دو سال پیش در مسابقات دانشگاهی جهان در گوانگژو کره جنوبی خوش درخشید و بعد از آن به عنوان نماینده ایران و دختران مسلمان به عضویت دو کمیته «دانشجویان» و «برابری جنسیتی» در آمد.

خدمتی که در حال حاضر در یونیورسیاد چین تایپه حضور دارد، در جلسات مختلف این کمیته ها شرکت کرده است. وی در اینباره گفت: مهم ترین موضوعی که در نشست های کمیته برابری جنسیتی فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (FISU) مورد بحث و برسی قرار گرفت ایجاد فرصت از سوی کشورهای عضو برای حضور بیشتر دختران در رقابت های یونیورسیاد بود.

خدمتی تاکید کرد: بر اساس گزارش کمیته برابری جنسیتی سهم مشارکت زنان در یونیورسیاد ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷  حدود ۴۶ درصد بوده است که این سطح مشارکت بالاترین نرخ مشارکت زنان در طول دوره های مختلف یونیورسیادهای ورزشی بوده است.

این تیرانداز ۲۱ ساله بیرجندی با اشاره به حضور در سمینارهای فیزو گفت: در این سمینارها مسئولان کمیته برابری جنسیتی در خصوص برنامه ها و فعالیت هایی که طی دو سال  گذشته در زمینه توسعه ورزش دانشجویی  برای مشارکت بیشتر دختران  در رقابت های دانشجویی انجام شده بود،  گزارش هایی ارائه کردند.

خدمتی در  خصوص مقایسه میزبانی دو دوره یونیورسیاد دانشجویان  کره جنوبی و چین تایپه باتوجه به داشتن تجربه حضور در  آنها گفت : کره میزبان خوبی بود اما چین تایپه به دلیل برنامه ریزی و هماهنگی لازم جهت دادن خدماتی چون رفت و آمد ورزشکاران به محل رقابت ها  و بالعکس با توجه به اهمیت زمان برای ورزشکاران ، تغذیه و سایر برنامه ها،  میزبان به مراتب بهتری است.

منبع خبر: مهر